Giant Eagle Weekly Ad Coupon Match Up (2/9 – 2/15)

Previous: : Next
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone
Giant-Eagle-weekly-coupon-matchups

Giant Eagle Weekly Ad Coupon Match Up 4/14-4/20)

Giant Eagle Weekly Ad Coupon Match Up (2/9 – 2/15)

Check out our Giant Eagle home page where you can learn how to save more every week at Giant Eagle. Just click on the ‘store tips’ tab.  These deals are valid (2/9 – 2/15).

Valentine’s Day Gift Ideas and More

valentines-deals

Valentine’s Day Themed Deals

Single Layer Heart Cake-$6.99

“I Love You” Blend Red Wine-$9.99

Tulips in a Mason Jar-$12.99

Valentine’s Balloons-starting at $3.99 each

Dipped Strawberries-$9.99/lb

Vase Arrangements-Staring at $25

Heart Shaped Cookies-$4.99/10 ct.

Valentine Partyware-$1.50 each

Mini roses-$5.99

Grocery Deals

Kellogg’s Rice Krispies Treats Cereal-2/$6
Buy two=$6
Use $1/2 Printable Coupon
Final Cost:  2/$5

Kellogg’s Raisin Bran Cereal-2/$6
Buy two=$6
Use $1/2 Printable Coupon
Final Cost:  2/$5

Oreo Cookies-2/$5
Buy two=$5
Use $0.75/2 from 2/12 SS
Final Cost:  $4.25/2-$2.13 each

Yoplait Yogurt

Get a stock up price this week when you buy in bulk!

SAVE 50¢ ON FIVE - Yoplait

SAVE 50¢ ON FIVE

Yoplait

when you buy FIVE CUPS any variety Yoplait® Yogurt (Includes Original, Light, Light Thick & Creamy, Thick & Creamy, Whips!®...

50¢
Expired

Yoplait Singles-20/$10
Buy 20 singles=$10
Use four $0.50 off FIVE CUPS Yoplait Yogurt
Final Cost:   $8/20-$0.40 each

Starbucks K-Cups-$5.99 each WYB 3
Buy three at $5.99 each
=$17.97
Use $2.50 off any 2 Starbucks Hot Cocoa
and Use $1.00 off one Starbucks Hot Cocoa
Final Cost:  $14.47/3-$4.82 each

Campbell’s Well Yes Soups-3/$5
Buy three=$5
Use $1.25/2 Printable Coupon
and Use $0.50/1 Printable Coupon
Final Cost:  3/$3.25

Kellogg’s Pop Tarts-$1.68
Use $1/1 for 850 KFR Points
Final Cost:  $0.68

campbells-homestyle-soup

$1.33 each

Campbell’s Homestyle Soups-3/$5
Buy three=$5
Use $1/2 Printable Coupon
Final Cost:  3/$4-$1.33 each

College Inn Broth-2/$4
Buy two=$4
Use two $0.40/1 Coupons from 1/8 SS
Final Cost:  $1.60 each WYB 2

Country Crock Spread-$3
Use $0.75/1 from 1/29 RP
Final Cost:  $2.25

Household Deals

ALL Laundry Detergent-2/$6
Buy two=$6
Use two $0.50/1 Printable Coupons
Final Cost:  2/$5

Persil Laundry Detergent-$9.99-100 oz.
Use $2.00 off ONE Persil ProClean laundry detergent
Final Cost:  $7.99

Personal Care Deals

Dove Shampoo or Conditioner-2/$8
Buy two=$8
Use $3/2 from 1/29 RP
Final Cost:  2/$5-$2.50 eacht

Dove Body Wash-$5.49
Use $1/1 from 1/29 RP
Final Cost:  $4.49

Dove Men Care Body Wash-2/$7
Buy two=$7
Use two 1/1 from 1/29 RP
Final Cost:  2/$5

Irish Spring Body Wash-2/$4
Buy two-$4
Use two $0.50/1 from 2/12 SS
Final Cost:  $3/2-$1.50 each

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone