Meijer Match-Ups Week 9/23

Previous: : Next
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone
Meijer's Match-Ups

Meijer Match-Ups

Here are some Match-Ups I found at Meijer for the week!

Campbell’s Condensed Cream of Chicken or Mushroom Soup – $.79
Use $.40/3 Campbell’s Condensed “Great for Cooking” Soup Printable
Final Cost = $.66 each wyb 3

Progresso Soup (18-19 oz.) – $1.25
Use $1/4 Progresso Soup, exp. 11/3/12 (SS 09/09/12)
Final Cost = $1.00 each wyb 4

Old El Paso Dinner Kit or Tortilla Stuffers – $2.00
Use $.60/3 Old El Paso Product Printable
Final Cost = $1.80 each wyb 3

Cheerios (14 oz.) – $2.50
Use $1.00/2 Cheerios Cereal Printable
Final Cost =
 $2.00 each wyb 2

Dole Fruit Bowls, Fruit & Gels, or Fruit Parfaits – $2.00
Use $0.75/2 Dole Fruit Bowls, Gels or Parfaits, exp. 10/31/12 (SS 08/26/12 R)
Final Cost = $1.63 each wyb 2

M&M’s Chocolate Packaged Candies – $2.50
Use $1/2 Mars M&M’s Brand Milk Chocolate Candies Harvest Blend, M&M’s Brand Peanut Chocolate Candies Harvest Blend, M&M’s Brand Peanut Butter Chocolate Candies Harvest Blend, M&M’s Brand Candy Corn White Chocolate, exp. 10/31/12 (RP 08/26/12)
Final Cost = $2.00 each wyb 2

Mars Fun Size Big Bag Candy – $4.99
Use $1.50/3 M&M’s or Mars Brand Fun Size Candies Bags, exp. 10/31/12 (RP 09/16/12)
Final Cost = $4.49 each wyb 3

Bob Evans Side Items – $2.50
Use $.50/1 Bob Evans Refrigerated Side Dish Printable
Final Cost = $2.00

Yoplait Kids – 3/$5.00
Use $.75/2 Yoplait Kids Printable
Final Cost = $1.42 each wyb 3

Pillsbury Cook Cough Ready to Bake or Simply Cookies – $2.00
Use $.75/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough Printable
Final Cost = $1.63 each wyb 2

Pillsbury Grands Biscuits – $2.00
Use $.40/3 Pillsbury Grands Biscuits Printable
Final Cost = $1.87 each wyb 3

Pillsbury Toaster Strudel – $2.00
Use $.75/3 Pillsburg Toaster Strudel Printable
Final Cost = $1.75 each wyb 3

B4G1 Select Stouffer’s Entrees – $2.49
Use $1.50/2 Stouffer’s Single-Serve Entree, exp. 12/31/12 (RP 09/09/12)
Final Cost = $1.74 each wyb 2

Magnum Ice Cream Bars – $3.00
Use  $1/1 Magnum Ice Cream Bar Multipack Printable
Final Cost = $2.00

IHOP Griddle N’ Sausage Wrap – $3.00
Use $1/1 IHOP at Home Griddle N’ Sausage Wrap Printable
Final Cost = $2.00

Scrubbing Bubbles Foam – $2.50
Use $1/2 Scrubbling Bubbles Bathroom Cleaner Printable
Final Cost = $2.00 each wyb 2

Scrubbling Bubbles Toilet Cleaning Gel – $3.49
Use $.75/1 Scrubbling Bubbles Toilet Cleaning Gel Printable
Final Cost = $2.74

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Email this to someone